Tarih: 23.06.2024 - Saat: 05:28
Gençlerden Vali Yavuz’a 19 Mayıs Ziyareti

Gençlerden Vali Yavuz’a 19 Mayıs Ziyareti

15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ve beraberindeki heyet Vali Seddar Yavuz’a ziyarette bulundu.

  • 17-05-2024 21:18
  • Kocaeli Ekspres

15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ve beraberindeki heyet Vali Seddar Yavuz’a ziyarette bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Hizmetleri Müdürü Hasan Kara, Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Gençlik Merkezi Müdürü Sevgi Belder Eren, Olimpiyat Sporcusu Judo Emir Selim Arı ile Gençlik Liderleri ve Gençlik Merkezi bünyesindeki temsilci gençler Vali Yavuz’a çiçek ve hediye takdiminde bulundular.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında Vali Seddar Yavuz’a bilgi verdi.

Tarihimizin dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 gününe ve Kurtuluş Savaşı’na değinen Vali Yavuz: “1. Dünya Savaşı, ülkemizin işgal edilmesiyle sonuçlanmış ve ülkemizin düşman işgalinden kurtarılması için Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmıştır. Bu tarih bizim için Kurtuluş Savaşımızın da başlangıcıdır. Bu büyük mücadelenin sonucunda da ülkemiz yeniden düşman işgalinden kurtarılmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Bu vesileyle başta Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.” dedi.

Gençlerimiz, Ülkemizi Daha Müreffeh Yarınlara Kavuşturacak

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yavuz: “Biz dünya üzerindeki en büyük milletlerden bir tanesiyiz. 2 bin 200 yıllık devlet geleneği, Anadolu'daki bin yıllık varlığımız ve Cumhuriyetin ikinci yüzyılına evrildiğimiz, Türkiye Yüzyılı olarak gerçekleştirmeyi hedef koyduğumuz yeni bir yoldayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi ve Devletimizi, siz gençlere emanet etmiştir. Sizler ay yıldızı al bayrağımızı daha yükseklere çıkaracak, ülkemizi daha müreffeh ve daha güçlü hale getirecek kudrete ve inanca sahipsiniz. Bizler de sizlere gönülden inanıyoruz.” dedi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyon ile Türkiye’nin her alanda önder ve lider olacağına olan inancını dile getirerek gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Vali Yavuz, ziyareti sebebiyle Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer’e, beraberindeki kurum müdürlerine, gençlere ve sporcumuza teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi. 

Toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile ziyaret sona erdi.

Kaynak: www.kocaeli.gov.tr